Bugetele repartizate  de  Agentia Nationala pentru  Sport  federatiilor sportive pentru  anul  2024

Citeşte mai mult...

01/01/1970
Victorie pentru Rapid, 4-1, mai grea decat arata scorul!

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane, persoane jucând fotbal, persoane jucând fotbal şi text

Rapidul a trait de la agonie la extaz pe Giulesti, incepand partida de la 1-0, in secunda 53, marcand chiar Albion Rrahmani, dupa o greseala imensa in defensiva gazdelor!

Totusi, giulestenii nu s-au oprit aici, si in minutul 13, debutantul Robert Badescu, reuseste sa reia o minge din faza fixa, si dubleaza avantajul, tribunele explodand de bucurie.

02/28/2024
RAPID - FC UTA

VS

SuperLiga, Etapa #28

28 februarie 2024 21:00

02/25/2024
Poli Iasi invinge Rapidul, dupa o intoarcere de scor neasteptata!

Rapidul si Poli Iasi au avut o repriza destul de fada, in prima parte, la capatul careia scorul a fost 0-0, dupa un joc care aproape a plictisit telespectatorii.

Totusi, in minutul 52, Krasniqi finalizeaza o actiune buna din partea dreapta, cu piciorul stang, ca si etapa trecuta, si marcheaza dupa un sut care nu putea fi scos de vreun portar.

Apoi, Sapunaru, capitanul Rapidului,

02/25/2024
Sorana Cîrstea joaca în semifinalele turneului de la Dubai

Sorana Cirstea of Romania celebrates after winning the quarterfinal against Marketa Vondrousova of the Czech Republic. — Photo by Muhammad Sajjad

Sorana Cîrstea (33 de ani, 22 WTA) a reușit o victorie incredibilă cu cehoaica Marketa Vondrousova (24 de ani, 8 WTA) în „sferturile” turneului de la Dubai, scor 2-6, 7-6 (1), 6-2.