Sportul si centrele de fitness, atat in acest moment, cat si in ultimul an au fost printre domeniile cele mai  afectate de pandemia de Covid19.

Recent, pentru a clarifica si sustine activitatea sportiva, Ministerul Tineretului si Sportului a publicat un ordin, care nu contine nicio data in document de intrare in vigoare, insa este specificat in comunicatul MTS care a insotit documentul ca acesta intra in vigoare de la data publicarii.

Mihai Iosif si-a prelungit contractul!

Ar putea fi o imagine cu 3 persoane, persoane stând jos şi interior

Antrenorul principal al Rapidului, Mihai Iosif, a semnat prelungirea contractului, scadent în această vară, pe o perioadă de un an și jumătate.

„Le mulțumesc celor ce au avut încredere în mine și voi face tot ceea ce îmi stă în putință pentru a nu-i dezamăgi„, a spus Miță pentru fcrapid.ro, la semnarea contractului.

Mihai a stat pe banca Rapidului, ca antrenor principal, în zece meciuri, obținând 7 victorii, o remiză și două înfrângeri, fiind „secundul” lui Nicolae Grigore în alte cinci partide ale acestui sezon.

04/16/2021
5 calitati pe care le au sportivii de succes

3D Athletes On The Podium Of Winners Stock Photo Illustration of silver, place: 23290706

De cate ori nu te-ai uitat la televizor si ai apreciat un sportiv de performanta sau, mai mult decat atat, iti doreai sa fii in locul lui? Cu siguranta fiecare dintre noi a trait macar o data un astfel de sentiment. E o situatie in care devii mai motivat, insa in acelasi timp iti pui intrebarea

“De ce este acel sportiv atat de bun?

01/01/1970
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE ȘAH PENTRU AMATORI

28 – 31 MAI 2021 POIANA ȚAPULUI COMPLEX MONA CARAIMAN

Pot participa numai jucători cu ELO sub 2000 Omologat FRȘah și FIDE!

FRȘah în colaborare cu ACS Rozmarin București organizează în perioada 28 31mai

2021 la Complex MONA CARAIMAN din Poiana Țapului, Campionatul Național de

șah pentru amatori ediția 2021.

Pentru prevenirea şi combaterea

04/13/2021
CSM Bucuresti rateaza intrarea in Final4! Infrangere in Rusia!

Ar putea fi o imagine cu 3 persoane şi interior

CSM Bucuresti pornea drept mare favorita in returul de la Moscova cu CSKA, dupa ce invinsese la o diferenta de 5 goluri la Bucuresti(32-27), iar in timpul partidei diferenta a fost si de 9 goluri in favoarea romancelor.

Prima repriza la Moscova a fost echilibrata, scor 12-11 pentru rusoaice. A doua repriza a adus mai ales in prima sa jumatate o ploaie de ratari, iar in final scorul a fost 24-19 pentru rusoaice, suficient pentru calificare, datorita numarului mai mare de goluri inscrise in deplasare. Cea mai buna